0 212 885 88 18
info@karanfilbakimmerkezi.com.tr

Biz Kimiz?

Uluslararası kalite standartlarında sağlık ve bakım hizmeti sunan güvenilir, bilimsel, etik ve hasta haklarına saygılı referans merkezi olmayı hedefleyen 72 yatak kapasiteli Özel Karanfil Bakım Merkezi 2017 yılından bu yana hizmet vermektedir. Özel Karanfil Bakım Merkezi İstanbul’un en güzel tatil beldelerinden maviyle yeşilin buluşma noktası Büyükçekmece Kumburgaz’da kapalı ve açık toplamda yaklaşık 4000 m2 erişilebilirlik belgesine sahip kapalı ve açık kullanım alanına sahip tesisinde hizmet vermektedir.

Orta Çağ Avrupa’sının ruhsal bozukluğu olan bireylere yönelik olumsuz, yargılayıcı tutumları devam ederken,Türkler’de dini düşüncenin de etkisi ile olumlu, hoşgörü içeren tutumlar bulunmaktaydı. Ruhsal bozukluğu olan bireye yardım edilmesi, hatta diğer şahıslardan daha fazla korunması gerektiği kabul edilmişti. Selçuklular devrinde, ruhsal bozukluğu olan bireylerin tedavisi ile uğrasan hastane-köylerin varlığı bilinmektedir.O yıllarda Avrupa’da içine şeytan kaçtığı sanıldığı için yakılarak öldürülen Şizofreni ve benzeri psikolojik rahatsızlıklar Türkler’de müzikal ve medikal tedaviler ile tedavi edilmekteydi. Yine, Selçuklular ve ilk Osmanlılar döneminde Özel Karanfil Bakım Merkezi’miz gibi “Şifahaneler” kurulmaya başlamıştır.Özel Karanfil Bakım Merkezi’mizin logosunda bulunan 7 yapraklı motifte Osmanlı dönemine ait süslemelerden esinlenerek bu topraklarda yüzlerce yıldır varolan bu şuurun hatırlatılması ve yaşatılması amacıyla seçilmiştir.

Sağlıklı olma ve sağlıklı bir çevre içinde yaşamını sürdürmenin her insanın hakkı olduğunun bilinciyle hizmetlerini sürdüren merkezimiz, İstanbul ve çevresinde akla ilk gelen bakım merkezi olmayı hasta haklarını koruma, hastaların beklentilerini kaliteli ve etkin bir şekilde karşılama vizyonuna ve “herkes için sağlık ve hoşgörü” anlayışına borçludur.

Sunduğumuz tüm sağlık ve bakım hizmetlerini, psikoloji etik ilkelerinden ödün vermeden, teknolojinin en son imkânlarını kullanarak, çevreye duyarlı, hasta ve çalışan haklarına saygılı, hasta ve çalışan güvenliğini  ön planda tutarak sürdürmekteyiz.

Sağlığınız için, psikolojinin çağdaş olanakları ile donatılmış deneyimli ve kendi konusunda uzman kadromuz ve deneyimli sağlık çalışanlarımız ile 7/24 hizmetinizdeyiz.

Hızla değişen ve gelişen modern psikoloji dünyasını yakından izleyerek, donanımlarımızı ve hizmet kalitemizi sürekli arttırarak yenilemekteyiz.

Whatsapp